ADO Den Haag en Kilian Nikiema hebben een akkoord bereikt over een contractverlenging. De 21-jarige doelman zette woensdagmiddag in het Bingoal Stadion zijn handtekening onder een nieuw contract, dat hem tot medio 2027 aan de club verbindt.
Nikiema, geboren in Voorburg, sloot zich in 2016 aan bij de jeugdopleiding van ADO Den Haag en tekende in 2019 zijn eerste contract. In 2022 verlengde hij zijn verbintenis met drie seizoenen en maakte hij de overstap naar het eerste elftal. Op 12 mei 2023, thuis tegen FC Dordrecht, maakte Nikiema zijn officiële debuut voor ADO Den Haag. In totaal verdedigde hij al 35 keer het Haagse doel, waaronder 22 keer dit seizoen, sinds hij werd benoemd tot eerste doelman van de Hagenaars.

Op internationaal niveau speelde Nikiema aanvankelijk voor verschillende Nederlandse jeugdelftallen, maar koos hij uiteindelijk voor de nationale ploeg van Burkina Faso. Op 4 september 2019 maakte hij zijn debuut in een oefeninterland tegen Libië. Inmiddels heeft hij zeven interlands op zijn naam staan, waaronder drie oefenwedstrijden, twee Afrika Cup-kwalificatieduels en twee WK-kwalificatiewedstrijden.
Technisch directeur Joris Mathijsen over het verlengen van Kilian Nikiema: “We zijn blij dat we met Kilian een akkoord hebben bereikt over zijn verlenging. Hij heeft het grootste deel van onze jeugdopleiding doorlopen en daarin een mooie ontwikkeling doorgemaakt. Afgelopen september greep hij zijn kans als eerste keeper en sindsdien heeft hij goed gepresteerd. We kijken ernaar uit om de komende jaren met Kilian samen te werken.”

Terug naar overzicht
Lees ook
1e elftal
ADO Groen